מצא מוביל
חיפוש מאמר
הובלות דירה - איך תצאו מרוצים

 הובלות דירה

מעבר דירה כשלעצמו הוא פרוייקט לא קטן הדורש הכנה מוקדמת, לוגיסטיקה ולא פחות הכנה פיסית ומנטלית למה שהולך לבוא. תהליך המעבר מורכב ומסובך החל מבחירת שירותי הובלה מומלצים ועד לסידור הציוד בביתכם החדש והתאקלמות הילדים. במאמר הבא ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן ולעזור לכם בבחירת חברת הובלת דירות מומלצת, במחירים שנוחים לכם.  

                                    הובלות דירה

כיצד לבחור חברת הובלות?

התהליך הראשון בעת מעבר דירה הוא בחירת חברת הובלות אשר תספק לכם את השירות הטוב ביותר. אך בכל בחירת שירות אחר של בעל מקצוע, כיצד ניתן לדעת את מיב לבחור ועם מי רצוי לעבוד?

סקר שוק קצר בוא נבצע השוואת מחירים בין חברות הובלה שונות יספק לנו את המידע הראשוני אותו אנו צריכים. בשלב זה עלינו לבדוק מה מציעה לנו כל חברה וכמה אנחנו צריכים לשלם עבור השירותים שמציעות לנו החברות השונות. חשוב שלא להתפתות למחיר הנמוך ביותר שמוצע לכם ולבדוק את פוליסת הביטוח של החברה. פוליסת ביטוח מקיפה צריכה לכסות עד 100 אלף ש"ח ולספק לכם כיסוי במקרה של תאונה או נזק שנגרם לציוד במהלך המעבר. חשוב לשים לב כי הפוליסה מותאמת למשאית אשר מעבירה את התכולה ויתר על כן רלוונטית לחברה איתה אנו עוברים. ישנם לא מעט מקרים בהם חברות הובלה עובדות על פוליסה של חברות אחרות, דבר אשר לא מכסה במקרים רבים של נזק לציוד.

מה צריך לדעת בבחירת חברת הובלות?

הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא האם החברה רצינית ואמינה והאם אתם מוכנים להפקיד את תכולת הדירה שלכם בידי המובילים. לצורך כך עליכם לקבל המלצות מלקוחות על החברה ובמקביל לבדוק את התגובות אשר יש על החברה ברשת. תוכלו להקליק את שם החברה בגוגל ולבדוק את התוצאות שעולות לכם. גם בדיקה של החברה בפורומים שונים העוסקים בנושא של הובלת דירה תוכל לעזור לכם. בדיקה בסיסית של אתר החברה תספק לכם מידע שימושי. כך תוכלו לראות האם לחברה קיים עמוד צור קשר או שירות לקוחות ברור ונגיש, האם ישנם המלצות על החברה והאם מראה האתר משדר אמינות ורצינות והאם בכלל לחברה יש אתר אינטרנט. כך תקבלו מידע ראשוני על החברה ותוכלו להחליט האם ברצונכם לעבוד מולה והאם תפקידו את תכולת הדירה שלכם בידי החברה.

                                      בחירת חברת הובלות
                                                  *בחירת חברת הובלות מתחילה בסקר שוק

איך לשמור על הציוד?

רצוי להעביר חפצים יקרי ערך ברכב פרטי, כך תוכלו לוודא כי החפצים מועברים בשלום ותוכלו להיות בראש שקט במהלך הובלת הדירה שלכם. תכשיטים וחפצים יקרי ערך דומים תוכלו להכניס לתיק אותו תישאו עימכם. ציוד יקר כגון מערכת סטריאו, מחשבים ותמונות רצוי לקחת ברכב פרטי ובמידה ואפשרות זו לא רלוונטית עבורכם, יידעו את חפצים אלו וודאו כי הם נארזים בקפידה ועטופים בניילון פצפץ אשר נועד לשמור עליהם במהלך המעבר.

טיפ : כיצד תוכלו להימנע מאיחור של החברה

ישנם מספר דרכים בהם תוכלו לוודא כי הובלת הדירה שלכם תתבצע בזמן שקבעתם וכי המובילים לא יאחרו. הדרך הפשוטה ביותר היא לקבוע הובלת דירה לשעות הבוקר המוקדמות. כך תוכלו להבטיח לעצמכם להיות ראשונים בתחילת היום וכי משאית החברה לא תתעכב בפקקים. בצורה זו תקבלו גם צוות מובילים רענן, עם ההובלה הראשונה לאותו היום כשהשמש עדיין לא חזקה, מה שיכול להאט את קצב העבודה של המובילים בשעות הצהריים לדוגמא.

דרך נוספת בה תוכלו להבטיח לעצמכם כי המובילים יגיעו בזמן ומעבר לכך, לא יבריזו לכם ביום המעבר (והיו מקרים מעולם..) היא פשוט לעגן בחוזה עם החברה סעיף המדבר על שעת תחילת העבודה. סעיף זה צריך לכלול פיצוי כספי במקרה של איחור משמעותי או ביטול של ההובלה על ידי המובילים. חשוב לציין, לא תמיד סעיף זה יעזור לכם ולא בכל המקרים החברה תסכים לחתום עליו, אבל כך לפחות תוכלו לדעת למה לצפות והאם בכלל ברצונכם לעבוד עם חברה שלא מוכנה להחייב להגיע אליכם ביום המעבר.

מה לגבי טיפ למובילים?

הטיפ שנהוג לשלם עבור הובלת דירה נע בין 50-150 ש"ח לכל מוביל. על מנת להימנע מוויכוחים על גודל הטיפ, רצוי לקבוע עם החברה מראש את גודל הטיפ ולציין זאת בהסכם עם החברה. במידה ואתם מעוניים לדרבן את המובילים לעבודה מקצועית יותר ומהירה בזמן המעבר, תוכלו להגיד להם בתחילת העבודה כי במידה ויבצעו עבודה טובה תתנו להם טיפ נדיב יותר, וכך בעצם תיצרו טריגר אצל המובילים לעבודה במוטיבציה גדולה יותר. כמובן שחשוב גם לומר כי במידה ויגרם נזק כלשהו לציוד, לא תשלמו טיפ בכלל.

   חברות הובלהחפשו באתר מובילים מומלצים
   *בידקו חברות הובלה מומלצות באתר הובלות בישראל 

באילו תאריכים ממומלץ לעבור דירה?

כמו בתחומים רבים אחרים, גם תחום מעבר הדירה מתחלק לעונות בשנה. עקב העומסים הגדולים והלו"ז הצפוף של חברות הובלה בתקופת הקיץ, רצוי לעבור דירה בעונת החורף. למשל בזמן כתיבת שורות אלו (היום 12.12.11) העונה היא עונת החורף ואף מעבר לזה, עיצומה של עונת החורף עוד מעט. העונה לא נקבעת על ידי כמות הגשם והמשקעים שיורדת, אלה על בסיס הזמנות עבור הובלת דירה בתקופה זו בשנה. נכון להיום, הביקוש להובלת דירה ירד בצורה משמעותית ולכן גם המחירים השתנו בהתאם. כיום, עבור הובלה שעד לפני חודשיים הייתה עולה לנו 5000 ש"ח לדירת ארבעה חדרים, כיום ניתן להעריך את אותה הובלת דירה בדיוק בעלות של 2500-3000 ש"ח ויש אפילו חברות אשר מציעות מחירים נמוכים יותר (אך לאו דווקא ברמת שירות מקצועיות יותר).

במידה ובכל זאת אתם צריכים לעבור דירה בעונת הקיץ, תוכלו להוזיל את מחיר ההובלה על ידי קביעת מועד שאינו עמוס אצל החברה. כך למשל תוכלו לקבוע את מעבר הדירה לאמצע החודש, וזאת מכיוון שתחילתו וסופו של החודש אלו הם תאריכי הסיום של חוזי השכירות - מה שאומר שהחברות עמוסות יותר ומחיריהם של הובלות דירה יהיו גבוהים יותר.

כמה עולה הובלת דירה?

הבעיה בשוק זה הוא כי אין מחירון הובלות מדוייק אשר יכול לרכז לנו את המחירים והעלויות בנושא. גם אנחנו באתר הכנו מחירון אשר נועד לעזור לכם בקבלת הערכת המחיר להובלה, אך כמובן שהמחירים משתנים לפי עשרות פרמטרים אותם המובילים לוקחים בחשבון בעת מתן הצעת המחיר ללקוח. אך יחד עם זאת, תוכלו לעשות שימוש עם מחשבון הובלות באתר ולקבל הערכת מחיר מדוייקת עבור ההובלה שלכם – כמובן שהערכה זו תלויה בהזנת הפרמטרים המלאים שיש לכם לצורך ביצוע המעבר. יש לומר כי גם אשר המחשבון יציג לכם ניתן להוריד על ידי סקר שוק והשוואת מחירים בין החברות השונות ובקשה לקבלת הצעות מחיר משתלמות יותר דרך האתר.

כיצד לארוז את הציוד?

חשוב לארוז את הציוד בצורה בה יהיה לכם קל לפרוק אותו במהירות וללא קושי. לצורך כך חשוב לבצע אריזה לפי סדר החדרים של דירתכם החדשה. תוכלו לסמן על הארגזים את החדר אליו מיועד הארגז בצבע בולט, דבר אשר יעזור לכם בשלב הפריקה. דרך נוספת אשר תקל עליכם את התהליך היא הדבקת מדבקות בצבעים שונים אשר מתאימים לחדרים. כך תוכלו לדעת איזה צבע מיועד לאיזה חדר ולפרוק את הציוד בקלות רבה יותר. בשלב הפריקה רצוי לפתוח תחילה את ארגזים בעלי חישבות גדולה יותר, כמו ארגזים שמכילים אוכל לילדים או משחקים.

                                 בצעו אריזה ציוד בצורה מסודרת
                                                           *אריזת ציוד נכונה תקל עליכם את סיום המעבר

יעוץ בתהליך מעבר דירה?

במידה ואתם מרגישים כי המידע בדף זה היה שימושי עבורכם, אך עדיין ברצו�כם לקבל יעוץ בנושא הובלת דירה והמלצה על מספר חברות הובלה מומלצות, תוכלו ליצור איתנו קשר דרך ליעוץ והדרכה חינם מנציג האתר אשר זמין עבורכם בכל שעה בטלפון 03-5226006.

אנו נשמח ללוות אתכם בתהליך המעבר ונעמוד לשירותכם בכל נושא. כמובן השירות הינו חינם ואינו כרוך בעלות.

שיהיה מעבר נוח ובטוח, בהצלחה!

הובלות בישראל - פורטל השוואת מחירי הובלות ומעבר דירה

הוסף תגובה
בשרשור זו התפרסמו 0 תגובות ב-0 דיונים